En Güvenli Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

En Güvenli Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Aliexpress ile yurtdışından istediğiniz ürünü güvenle ve çok çok ucuza getirebilirsiniz.
Ali Baba’yı hepsini duymuşsunuzdur, Çin’in toptancı eBay’i diyerek kaba bir tanımlama yapabiliriz.
Aliexpress de Ali Babanın son kullanıcıların kredi kartı ile alışveriş yapmasına olanak sağlayan sitesi.

Burada sistemi güvenli kılan Aliexpress’in satıcı olmaması. Gittigidiyor, N11 vb. sistemlerde olduğu gibi onlar yalnızca aracılık yapıyorlar.
Dolayısıyla siz ilgili ürünün tarafınıza ulaştığına onay vermediğiniz sürece paranız güvencede.
Çin’in nasıl bir posta yapısı var bilemiyorum fakat örneğin Türkiye’de 20 TL civarında satılan kalteli bir cep telefonu ekran koruyucusunu 0.70$ ‘a satın alabiliyorsunuz ve kargo ücreti ödemiyorsunuz.
Şaka gibi geliyor biliyorum fakat bu şekilde şuana kadar 50 civarında yaptığım siparişlerde herhangi bir problem yaşamadığımı belirtmek isterim.

Peki ne alınır, ne alınmaz?  Öncelikle tüm elektronik aksesuarları alabilirsiniz yani cep telefonu kılıfları, kulaklıklar, mouse, led ürünler ve aklınıza gelip gelebilecek hatta aklınıza hiç gelmeyecek binlerce ürünle karşılaşmanız mümkün. yalnız lütfen herhangi bir ürün alırken açıklamaları tam olarak okuyunuz.
Türkiye’de 100-200 TL’ye satılan ürünlere 20-30 TL gibi fiyatlarla erişebiliyorsunuz.
Bu arada dikkat etmeniz gereken bir husus daha var ki o da bu işi ticari olarak yapamazsınız. Yani bir üründen 5-10 adet alayım da satarım derseniz muhtemelen gümrüğe takılacağını unutmayın.
Bir de 100$’ın üzerinde bir ürün almayın zira o da gümrüğe takılabilir.

Benim tavsiyem önce ufak tefek ürünler alıp sistemi deneyimlemeniz daha sonra spesifik ürünlere yönelebilirsiniz.
aliexpress ile eBay.com ‘da aynı ürünlere rastlarsınız yalnız muhtemelen komisyon ücretleri yüzünden eBay.com ‘daki fiyatlar genellikle daha pahalı oluyor.

Güvenle alışveriş yapacağınız, önerdiğim siteler;

Unutmadan ürünlerin size ulaşma süresi ortalama 1 aydır bu nedenle acil lazım olan ürünler için tavsiye etmiyorum.

Benim en hoşuma giden şu oldu Orijinal Monster’eın Dr.Dre Beats Solo kulaklığımın kulak pedleri deforme olduğunda aliexpress’ten 3$ ‘a aldım. Aksi taktirde Türkiye’de bu pedleri bulamayacağınız gibi canım kulaklığa veda etmek zorunda kalacaktım.

Mutfak dolabının altına döşediğim led’i hareket sensörü ile birlikte kullanıyorum. Özellikle gece eliniz bardak vb. ile doluyken bir de ışığı açma derdiniz olmuyor.  İnsan hemen alışıyor. Bu öyle kullanışlı oldu ki eşim banyoda da aynı sistem varmış gibi ışığı açmadan girdiği oldu. Ve bu sistemin bana toplam maliyeti 20 TL civarında oldu. Türkiye de sadece Led’e o kadar para vermem gerekirdir.

Neyse şiddetle tavsiye ederim, emin olun sizin de ilgili alanınıza girecek ürünler vardır.
Tekstil, özellikle de çocuk ve bebeklere yönelik olanları tavsiye etmiyorum.  Ayrıca gıda takviyeleri, malum cinsel güç artırıcılar vb. ürünleri tavsiye etmiyorum.
Diğer ürünler Türkiye’ye zaten Çin’den geldiği için değişen birşey yok.

Keyifli alışverişler dilerim 😉

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose a Rating