İstediğim Ürünü En Ucuza Nereden Alabilirim?

İstediğim Ürünü En Ucuza Nereden Alabilirim?

Yazıma öncelikle bir ürün alırken en pahalıya nereden alabileceğinizi açıklamakla başlamak istiyorum.
Size en yakın, mahallenizde yer alan satış mağazaları genellikle düşük yoğunluk nedeniyle en pahalı yerlerdendir. Kaldı ki daha önce hakkında çok da bilgi sahibi olmadığınız bir ürün alacaksanız dükkan-market vb.’den alışverişte gerçekten çok fahiş bedeller ödeyebilirsiniz.

Ben 2000 yılından beri e-ticaret sektöründe çalışıyor olmamın da vermiş olduğu bilgi ile yiyecek haricindeki alışverişlerimde ağırlıklı olarak online kanalı tercih ediyorum. Kızımın bisikletinden, evimin kombisine, fırından, arabamın lastiğine kadar, cep telefonu vb. aklınıza ne geliyorsa internetten alıyorum. Hatta hamile eşimin çatlak önleyici kremlerinden aklınıza gelebilecek parfüm vb. diğer kozmetik ürünleri de internetten almayı tercih ediyorum

Neden mi?
Cevabı çok basit; çünkü çok çok daha ucuz. Üstelik daha fazla kazanmak için sizi yanlış yönlendirebilen satış danışmanlarından da kurtuluyorum J

Satış danışmanlarının çalışma prensibinden örneği 4,5 yıl çalıştığım sonra Türkiye’den geri çekilen Darty’den vermek isterim. Orada bolca ürün müdürü ve satış danışmanı arkadaşım oldu.
Basit bir mantıkla anlatmam gerekirse satış danışmanlarının kazanacakları prim her zaman ürün fiyatı ile paralel olmak zorunda değil. Yani bazen sizi daha ucuz bir ürüne yönlendirerek çok daha fazla kazanabiliyorlar. Siz de ne kadar güvenilir bir danışman, bak bana tasarruf sağladı vb. temiz duygular ile o mağazadan ayrılıyorsunuz.
Nasıl daha ucuz bir üründen daha fazla kazanıyorlar deseniz; markalar ya da satış firmaları şişen stoklarda genellikle ilgili ürünlerin primlerini artırarak çözüm sağlar. Dolayısıyla aynı marka da olsa iki ürün arasında pirim farklılıkları oluşur. Satış danışmanı da hangisinden daha fazla kazanıyorsa sizi o’na yönlendirir. Bu konuda şüpheleri olan varsa yorum yazsın lütfen zira çok daha detaylı açıklayabilirim.

Peki ucuz ve aynı zamanda kaliteli ürünü nasıl alırım? İki yöntem var aslında ilişkili yöntemler; ya önce internette arama yaparak müşteri yorumları üzerinden kanaat getirir ayrıca teknik verilerini karşılaştırırsınız ve sonrasında da mağazaya gider belirlediğiniz 3-4 modeli bire bir incelersiniz. Ya da önce mağazalarda ürün araştırır sonrasında internetten yorumları kontrol ederek istediğiniz ürüne karar verirsiniz.

Ucuzunu bulmak ise çok daha kolay; fiyat karşılaştırma siteleri size istediğiniz sonucu birkaç saniye içerisinde getirecektir.

Bilinirliği en yüksek 3 fiyat karşılaştırma siteleri;

Bu üç firmanın da yöneticilerini tanımakla birlikte açıkçası akakce.com ‘u tercih edenlerdenim. Yine de ne olur ne olmaz diğerlerini de kontrol ediyorum.
Akakçe şuan en çok siteden fiyat toplayıp karşılaşması sağlayan site olarak benim favorim.

Size bol fiyat/performanslı alışverişler dilerim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose a Rating