En Az Yer Kaplayan Travel Sistem Bebek Arabası

En Az Yer Kaplayan Travel Sistem Bebek Arabası

Bebek arabası almak çok basit görünse de yüksek bütçeye ayırmanızın size ve bebeğinize konfor garantisi sağlamadığını bilmelisiniz. Alacağınız bebek arabasında sizin ihtiyaç duyacağınız en önemli unsur pratik kullanım. Yani kolay ve hızlı bir şekilde açılıp kapanabilen, özellikle bayanlar için de fazla ağır olmayan bir bebek arabası olmasıdır.
Diğer taraftan bebek arabası ile taşıyacağımız bebeğimiz özellikle ilk aylarda sırt kısmı tam yatabilen bir araç olması şartken, ilerleyen yaşlarda rahat sığabileceği. Özellikle ayaklarını koyabilecekleri desteğin ergonomisi gibi unsurlar devreye giriyor.

Travel sistem bebek arabalarını kısaca bebeğin oturduğu puset kısmı çıkartılıp yerine ana kucağı takılabilen yeni nesil bebek arabaları olarak tanımlıyorum.
Travel sistemin en önemli özelliği olan ana kucağı takılabilmesi araba kullananlar için oldukça pratik bir çözüm haline geliyor zira ana kucağı aynı zamanda araba koltuğu olarak kullanılabilmekte. Tabi 6-7 aydan sonra ana kucağı kullanımı sora erecektir.
Travel sistem bebek arabaları görüntüleri ile çok etkileyici olmakla birlikte fiyatları 500 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor.
Eğer travel sistem bebek arabası almayı planıyorsanız ihtiyacınızı ve kısıtlamalarınızı iyi analiz etmelisiniz diğer türlü ne kadar vermiş olursanız olun aldığınız o lüks bebek arabası hiçbir işinize yaramayabilir.

Benim ihtiyacım özellikle katlandığında az yer kaplayan, estetik olarak bütçemin karşılığını verecek kaliteli bir bebek arabası almak.
Bebek arabasının özellikle pratik bir şekilde açılıp kapanıyor olması da önemli tabi ki. Zira bazı bebek arabaları gerçekten de pratik değil.

Öncelikle eğer 500-600 TL’ni altında bir bebek arabası arıyorsanız baston pusetlere yönelmenizi tavsiye ederim.
Alternatif olarak da sahibinden.com ‘da bolca ikinci el ürün bulunuyor. İyi bir araştırma ve sabır ile sıfır ayarında bir şeyler bulabilirsiniz.

Düşük bütçelerde tavsiye edeceğim ilk araç sadece e-Bebek.com ‘da satılan Nuna Pepp bebek arabası.Genellikle 649 TL ve yanında 200TL hediye çeki ile satılıyor. İyi takip edildiğinde 400 TL’den almanız işten bile değil. Bu araba 2015 Kasım ayında 299 TL’den satılıyordu fakat arz talep dengesine bağlı fiyat artışı diğer taraftan ne kadar iyi bir seçim olduğunu da göstermekte.
Bu ürünü mağazaya gidip bir iki defa inceledim.


Bu bebek arabasında dikkatimi çekenler;

 • Kategorisindeki diğer ürünlere düşük fiyatı,
 • Katlarken puset kısmını çıkartmak zorunda değilsiniz.
 • Katlandığında oldukça az yer kaplaması.
 • Diğer ürünlere göre görece hafif kasa ağırlığı.
 • Katlandığında sürükleyerek taşıma imkanı.
 • Bagajda az yer kaplayan tekerlekler.
 • Kumaş kısmı tamamen çıkabiliyor. Böylece ana kucağı takıldığında şık duruyor.

Nuna Pepp ‘in Bir de Nuna Pepp Luxx adlı 100 TL daha pahalı bir versiyonu var. İki versiyon arasındaki fark babağın altında kalan alan armadilloda olduğu gibi ayarlanabiliyor olması ve yatma pozisyonunu ayarlarken fermuar kullanması.

Benim bu kategoride tavsiye edeceğim en pratik ve en az yer kaplayan bebek arabası (tabi travel sistemler için söylüyorum) Mamas&Papas Armadillo Flip.
Piyasada 1.500 TL civarında satılıyor.

 • Yüksek malzeme kalitesi
 • Çift yönlü kullanım
 • Katlarken puset kısmını çıkartmak zorunda değilsiniz.
 • Katlandığında oldukça az yer kaplaması.
 • Güneşlik kısmı en büyük bebek arabası. Yani bebeğiniz uyurken güneşten ve ışıktan kesinlikle etkilenmeyecektir. Basit gibi görünebilir ama bu konuda deneyimli arkadaşların da katılacağı kanısındayım taşınabilirliği haricindeki en önemli hususlardan biri. 
 • Diğer ürünlere göre görece hafif kasa ağırlığı.
 • Katlandığında dik bir şekilde yerde durabiliyor.
 • Kumaş kısmı tamamen çıkabiliyor. Böylece ana kucağı takıldığında şık duruyor.

Bu iki bebek arabasını da bebeğinizin ilk gününden bebek arabasını bırakacağı güne kadar kullanabilirsiniz fakat altını çizmekte fayda var tabi ki Mamas&Papas Armadillo Flip çok daha kaliteli bir ürün.

Alternatif olarak piyasada bir çok marka ve bu markalardan esinlenmiş alt markalar mevcut. Kimileri tabiri caiz ise tank kadar sağlam fakat taşımak için de tanka ihtiyaç var gibi.
Bebeğinizin konforunu sağlarken rahat kullanabileceğiniz bir bebek arabası olmasına özen gösteriniz.

Ayrıca eğer ana kucağı kullanmayacaksanız da tavsiyem kesinlikle yine Mamas&Papas’ın Armadillo modelidir. Bu model Flip’ten farklı. Puset kısmı çıkartılmıyor. Fiyatı da 900 TL civarında.

 

Mamas&Papas Armadillo Flip – Video İnceleme

Nuna Pepp Bebek Arabası – Video İnceleme

https://www.youtube.com/watch?v=nzgy-Txc1q8

inceledur.com ‘da yer alan tüm tavsiye ve öneriler kişisel deneyimlerime dayanarak hazırlanmış olup firmalar ile bu konuda ilişkim bulunmamaktadır.
Lütfen siz de kolay taşınan pratik bebek arabası konusundaki düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşın.

Teşekkürler,

Emrah ÖZKAN

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose a Rating